Odběr novinek

Rozesílání novinek na Váš e-mail:

Alergologie - Alergologie - MUDr. Ladislav Fráňa, CSc.

 

 

MUDr. Ladislav Fráňa, CSc.

Sestra:  
Telefon:  
E-mail:  
Kde nás najdete:  

dopoledne odpoledne

PONDĚLÍ

ÚTERÝ

STŘEDA

ČTVRTEK

PÁTEK

Aktuální změny:

Ke dni 30.9. ukončil svoji praxi MUDr. Fráňa, pacienty převezme do své péče MUDr. Svobodová. K vyšetření je nutné objednání - jen v pondělí. Ostatní dny není v ambulanci sestra přítomna.

 

 

 

   

 

Ambulance alergologie a klinické imunologie je nově vybavena přístrojem pro analýzu vydechovaného vzduchu. Přínosem je snadné, neinvazivní a přesné zjištění, zda se jedná o akutní zánět či zhoršení dlouhodobě léčeného chronického stavu - astmatu. V návaznosti na výsledek lze zvolit další postup účinné léčby.

NOVINKA! Přístroj pro analýzu vydechovaného vzduchu

Měření hodnoty vydechovaného oxidu dusnatého (FeNO) je považováno za důležitý ukazatel probíhajícího zánětu u astmatu. Jeho největším přínosem je monitorace zánětu a hodnocení účinnosti probíhající terapie.

Analyzátor vydechovaného oxidu dusnatého je schopen poskytnout jednoduché, rychlé a neinvazivní vyšetření. Výstupem je velmi vysoká přesnost měření (max.variabilita 2,5 ppb)

FeNO+: pomáhá zlepšit péči o astmatické pacienty 

FeNO+ je přístroj založený na bázi elektrochemické detekce, který umožňuje měření FeNO při 4 různých průtocích vzduchu (50, 100, 150 a 350 ml/sec) v jednotkách ppb (počet částic měřeného plynu na počet částic vzduchu).

 

Stanovení FeNO je výjimečné v tom, že je jedinou standardizovanou, neinvazivní metodou při hodnocení zánětu dýchacích cest a pro posouzení účinnosti protizánětlivé léčby. Podle nejnovějších poznatků má i diferenciálně diagnostický význam při stanovení diagnózy astmatu.