Odběr novinek

Rozesílání novinek na Váš e-mail:

Zima - vhodná doba pro odstranění kožních útvarů v chirurgické ambulanci

17.1.2024

Odstranění kožních útvarů v chirurgické ambulanci

K odstranění kožních útvarů excizí přistupujeme v případech, kdy byly vyhodnoceny dermatologem jako nerizikové i rizikové. U mechanicky poškozených kožních útvarů (např. znaménko poškozené hřebenem v oblasti vlasů nebo zipem při oblékání apod.) lze excizi provést v chirurgické ambulanci okamžitě.

Samozřejmostí je odeslání vzorku z ošetřované oblasti na histologické vyšetření.

Velmi krátké objednací doby. Kontakt na objednání - tel. 567 770 253

Zákrok je plně hrazen zdravotními pojišťovnami.


Odstraňujeme prakticky jakékoli kožní útvary na těle, zejména
- pihy

- mateřská znaménka

- výrůstky

- bradavice

- stařecké bradavičky

Postup při zákroku

Výkon probíhá většinou v lokálním znecitlivění (opíchnutí injekčním anestetikem), odstraňování je tedy zcela bezbolestné a provedení velmi rychlé, obvykle do 15 minut pacient odchází. Pouze u většího rozsahu trvá zákrok déle. Většinou se užívá sutury k zavření rány a to atraumatickými jehlami a hypoalergenními vlákny.

Dny po zákroku

Stehy se odstraňují dle lokalizace 5.-12. den po výkonu. Možné komplikace jsou vzácné. Při dodržování zásad v období po zákroku k nim dochází v minimu případů. Po tuto dobu je nutné nechat místo přelepené až do další návštěvy v naší ambulanci, kdy se provede převaz, event. vytažení stehů. Pokud to lokalizace umožní, lze použít sprchovací náplasti, které umožní krátkou sprchu přes ošetřenou plochu. Lékař vždy poučí pacienta o postupu do kontroly.

Další období po zákroku

Je nutné se vyhýbat výrazným pohybovým aktivitám, saunování, wellness a koupání. Omezení jsou individuální vzhledem k lokalizaci a velikosti zákroku. Po zákroku je nutné se minimálně měsíc vyhýbat přímému slunečnímu záření, saunování, dlouhým koupelím a také omezit intenzivní fyzickou námahu a sport.