Odběr novinek

Rozesílání novinek na Váš e-mail:

Rehabilitace a vodoléčba - Nabídka fyzioterapeutických metod

Nabídka používaných fyzioterapeutických metod na naší rehabilitaci:

 

 

RehabilitaceMcKenzie metoda - nazývaná mechanická diagnostika a terapie, zkráceně MDT

Je založená na filosofii edukace a aktivního přístupu pacienta k léčbě. Využívá se na celém světě a je vhodná pro celý pohybový systém, tj. jak pro problémy dolní části zad, krční páteře, tak i pro klouby končetin. Metoda je v současnosti jednou z nejvíce vědecky podložených metod v oblasti fyzioterapie. Hlavním odlišným rysem je mechanické vyšetření, které stanoví mechanickou diagnózu, a teprve poté cílený léčebný plán. Kvalifikovaní McKenzie terapeuti jsou již ze vstupního vyšetření schopni určit, zdali tato metoda bude prospěšná pro daného pacienta. MDT je vhodná i po sportovním poranění, kdy včasná pohybová léčba má pozitivní vliv na hojení a je klíčovým faktorem úspěšné terapie vrátit sportovce do plného zatížení.

 

 


DNS metoda - dynamická neuromuskulární stabilizace

RehabilitaceJe to světově proslavená rehabilitační metoda založena na vývojové kineziologii, tedy vývojových pozicích dítěte do dvou let věku. Byla vyvinuta předním českým fyzioterapeutem profesorem Pavlem Kolářem. Ovlivňujeme díky ní funkci svalu v jeho posturálně lokomoční funkci, jinými slovy, sval necvičíme odděleně, ale v souhře s dalšími svaly a v pohybu.

Necvičíme pouze svaly, ale i neuromuskulární kontrolu, aby si mozek vytvořil správné programy pro držení těla a pohyb. Tyto vjemy se postupně snažíme zařadit do běžných denních činností, jako je sed, stoj, chůze atd.
Tím, že Vás DNS vědomě vrátí do nižších vývojových poloh po vzoru miminek, zbaví Vás bolesti a navíc zapojíte svaly, o kterých nevíte, že je máte. U sportovců lze využít zaujímání pozic pro generování mimořádné tělesné síly s dynamickými pohybovými přechody.

Tento proces je určen všem s obtížemi pohybového aparátu tzn. bolesti kolen, kyčlí a zad (i vrcholovým sportovcům). Dále řeší problémy plochých nohou, bolesti úponů, zhoršenou koordinaci pohybu, vadného držení těla od věku 5 let a skoliózy.

Pacient je veden k tomu, aby nebyl pasivním příjemcem terapie, ale aktivně se na ní podílel. Naučí se vnímat své tělo a získá nad ním vládu. Tímto se nevytvoří závislost na fyzioterapeutovi, naopak záleží na člověku, zda bude cvičit i ve svém volném čase v jeho vlastní prospěch.

 

Na našem pracovišti tyto metody aplikujeme na základě doporučení lékaře, který vystaví FT poukaz k individuální kinezioterapii na neurofyziologickém podkladě, nebo se lze objednat i bez doporučení s přímou platbou (viz. ceník rehabilitace).