Odběr novinek

Rozesílání novinek na Váš e-mail:

Ambulance rehabilitační a fyzikální medicíny

10.5.2024

Odbornost rehabilitační a fyzikální medicína se zabývá především léčbou omezené hybnosti u pacientů poškozených nemocí, vrozenou vadou či úrazem. Tato specializace se zaměřuje hlavně na kompenzaci pohybových restrikcí, které mohou být způsobeny nejrůznějšími onemocněními. V tomto ohledu spolupracuje rehabilitační medicína s dalšími specializacemi, aby doplnila celkovou komplexní péči poskytovanou pacientovi. 

Rehabilitace lidí znevýhodněných nemocí nebo úrazem je časově náročným procesem a představuje koordinovanou činnost s cílem znovu zařadit člověka postiženého na zdraví následkem nemoci, úrazu či vrozené vady do aktivního společenského života.


V Domě zdraví MUDr. Réka Popelová, lékařka se specializovanou způsobilostí v oboru rehabilitační a fyzikální medicína, poskytuje celou šíři specializovaných metod.*  

 

Objednávejte se nejlépe na základě doporučení ošetřujícího lékaře,
na vyšetření se lze ale objednat také bez žádanky.

 

objednávání termínu: 567 770 263  * Po - Čt 12:30 - 14:00

 

žádáme pacienty, aby znali užívané léky nebo měli s sebou seznam

 

 

* Poskytované služby ambulance RFM a využívané metody

Vyšetření rehabilitačním lékařem - podrobné zjištění předchorobí, současných potíží, zhodnocení dostupných výsledků dosavadních vyšetření laboratorních, zobrazovacích a ostatních lékařských vyšetření, podrobné vyšetření pohybového aparátu, stanovení diagnózy, terapeutického cíle a plánu, kontrola efektu nastavené terapie. 

Manuální a myoskeletální medicína - vyšetření funkčního stavu pohybového aparátu - svalů a kloubů, včetně reflexních změn v oblasti kůže a podkoží, fascií. Dle potřeby jejich cílená a šetrná mobilizace - obnovení kloubní vůle, postizometrická relaxace - uvolnění, obnova posunlivosti a protažlivosti kůže, podkoží a fascií.

Kineziotejping - použití elastické lepící pásky k ošetření poraněných/přetížených/oslabených svalů, kloubů, žeber - vede k zmírnění bolestí, otoku, zlepšení funkce postiženého svalu. Používá se také k funkční podpoře nožní klenby, ke korekci patologického postavení v kloubech (například u vbočeného palce).

Metoda Ludmily Mojžíšové - ​Metoda je založena na odstranění zvýšeného svalového napětí pánevního dna přes konečník, ošetřuje případné blokády v oblasti pánve, páteře a žeber. Jejím cílem je úprava funkce orgánů malé pánve a odstranění bolestí v této oblasti. Terapie probíhá většinou 1x za měsíc, počet  návštěv je dle potíží různý. 

Kdy je její použití vhodné:  
- při funkční sterilitě / infertilitě = neschopnosti otěhotnět/donosit zralý plod 
- při inkontinenci moči = úniku moči 
- při bolestivé mesntruaci 
- při bolestech v pánevní oblasti, bolestech kostrče 
- při některých vertebrogenních obtížích 
- bolestí zad 
- při blokádě žeber

Rehabilitační ambulance se specializuje na prevenci, diagnostiku a léčbu poruch pohybového aparátu z různých příčin (degenerativních, poúrazových, vývojových, neurologických apod.).

Provádíme rozbor příčin obtíží pohybového aparátu, základní diagnostiku a navržení léčebného postupu dle individuálních potřeb pacienta. Do péče naší ambulance přijímáme pacienty všech věkových kategorií od 6 let, pro některé diagnózy od 3 let.


Mezi zdravotní problémy, které MUDr. Popelová řeší nejčastěji, patří

  • akutní i chronické poúrazové stavy pohybového aparátu
  • stavy po totálních endoprotézách
  • revmatologická onemocnění
  • Bechtěrevova choroba
  • plochonoží, hallux, ostruhy, Mortonova neuralgie, metatarzalgie
  • dechové rehabilitace
  • pacienti po CMP, poranění míchy, s polyneuropatií, roztroušenou sklerózou, DMO
  • sportovci s přetížením pohybového aparátu
  • gynekologické a urologické potíže žen
  • a další...

Během léčby lékařka spolupracuje s rehabilitačním týmem, který zajišťuje fyzioterapii, ergoterapii, léčebný tělocvik apod. Do léčby se zapojují také další odborníci, nejčastěji neurologové, ortopedi či chirurgové.

 

                                                ....... jsme připraveni pomoci řešit i Vaše obtíže.